Schronisko dla zwierząt

     WIZYTA W SCHRONISKU

     W październiku i listopadzie tego roku szkolnego odbywała się w naszej szkole zbiórka darów przeznaczonych dla zwierząt ze schroniska im. Św. Franciszka w Rudzie Śląskiej prowadzonego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA”. Jest to największe na Śląsku schronisko dla zwierząt. Akcja zbierania rzeczy zaowocowała ogromną ilością darów jakie przynieśli nasi uczniowie i ich rodzice (opiekunowie).

DZIĘKUJEMY!

W środę 19.11.2014r. z grupą uczniów zawieźliśmy dary do schroniska. Po przyjeździe przywitała nas pani kierownik- Beata Drzymała- Kubiniok, która to oprowadziła nasze dzieci po terenie schroniska. Uczniowie dowiedzieli się od p. Beaty o losach różnych zwierząt znajdujących się w schronisku. Wszyscy byliśmy wzruszeni i przejęci przeżyciami psów i kotów, które tu mieszkają aktualnie. Podczas wizyty w schronisku p. Beata uświadamiała dzieciom, że posiadanie zwierząt w domu musi być przemyślaną decyzją , za którą idzie codzienna odpowiedzialność za ich los. Zaprosiła też wszystkie dzieci z rodzicami (opiekunami) do zaadoptowania psa oraz do wolontariatu, który odbywa się w każdy weekend. Podczas pobytu towarzyszył nam Beluś- ogromny pies, bardzo przyjacielsko nastawiony do wszystkich, maskotka schroniska. Duże emocje wzbudziła (szczególnie u dziewczynek) wizyta w kociarni.

Na koniec spotkania zaprosiliśmy panią kierownik do odwiedzenia naszej szkoły ze swoimi podopiecznymi. I miejmy nadzieję, że takie odwiedziny nastąpią już wkrótce.

Dodatkowo otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom podziękowania oraz foldery o schronisku i zakładki do książek.

                             

                      

                        

                   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *