Gala Otwarcia Szkoły

wpis w: Aktualności | 0

14.03.2024 r. odbyła się uroczysta Gala Otwarcia Szkoły Po Modernizacji. Dwunastka zaprosiła władze miasta, dyrektorów, urzędników pomagających przy remoncie oraz wszystkich jego wykonawców, aby z całego serca podziękować, a przede wszystkim świętować i zaprezentować wspólne dokonania. 

Podczas części artystycznej Gali zebrani goście mieli okazję obejrzeć śląską wersję “Kopciuszka”, czyli “Kopciucha” w wykonaniu naszych uczniów. Przedstawienie było metaforą związaną z naszą placówką, która przypomina tytułową bohaterkę znanej baśni –  po modernizacji Dwunastka stała się “piękną osiedlową księżniczką”. Całość uroczystości uświetniona została śpiewem chóru szkolnego. Wszyscy mogli przyłączyć się do zaśpiewania „Karolinki” czy też „Karlika”. 

Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców
oraz Samorząd Uczniowski wręczyli podziękowania władzom miasta, poszczególnym urzędnikom i firmom odpowiedzialnym za wykonanie modernizacji. Galę zakończyło uroczyste przecięcie wstęgi i otwarcie wyremontowanej Szkoły. Później wszyscy zebrani mogli podziwiać odmienione wnętrza Dwunastki i udać się na pyszny poczęstunek!

Opracowała: M. Górny