wpis w: Aktualności, Aktualności | 0

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi.”Jan Paweł II

Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas w którym szczególnie myślimy o innych, bardziej potrzebujących osobach. Chciałybyśmy zaprosić Państwa do wspólnego pomagania innym w ramach akcji Szlachetna Paczka.  Hasło akcji brzmi: „Jeden za Wszystkich, Wszyscy za Jednego” – zgodnie z nim i ideą akcji Szlachetna Paczka zachęcamy Was do zaangażowania się w pomoc osobom z naszego najbliższego otoczenia. Z bazy potrzebujących wybrałyśmy rodzinę z Chorzowa, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Wspólnie możemy sprawić, że będą mieli wspaniałe Święta!

Opis rodziny: Pani Marta jest samotną matką trójki synów: Nikodema (7 l.), Kordiana (4 l.) oraz Doriana (1 l.) Na co dzień pani Marta zajmuje się dziećmi, szczególnie Dorianem, który jeszcze nie chodzi do żłobka. Sytuacja rodziny pogorszyła się po odejściu ojca chłopców. Pani Marta została sama z synami, którzy wymagają ciągłej opieki. (Dla dobra rodzin personalia mogą być zmienione).

Potrzeby rodziny:
Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach.
Środki czystości: proszek do prania (jedynie E nie uczula dzieci), płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, pieluszki jednorazowe- 4/4+ Dada, chusteczki nawilżane.
Pomoce szkolne: zeszyty, papier kolorowy, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, piórnik.
Wyposażenie mieszkania: ręczniki, kołdra, pościel, poduszka (dla każdego z chłopców). Odzież: obuwie zimowe, rozmiar 31.
Specjalne upominki (wymarzone prezenty pod choinkę): Nikodem i Kordian – auta na sterowanie, Dorian – autko grające, Marta – perfumy.
Wszystkie produkty można dostarczać do sal nr 5 i 6 do 9 grudnia.

Na wszelkie pytania odpowiedzą koordynatorki akcji: Maria Górka i Anna Sendra-Kempny.

Tekst opracowała: p. Anna Sendra-Kempny