night sky sunset power lines

Wizyta w Elektrociepłowni w Chorzowie Starym

W dniu 20.10.2016r. klasa 6b z wychowawcami zwiedzała ELEKTROCIEPŁOWNIĘ w Chorzowie Starym. Pomimo deszczu, chodzenie i zwiedzanie elektrociepłowni było bardzo ciekawe.

Na początku pan, który nas oprowadzał  opowiedział nam o historii tego zakładu energetycznego oraz jak powstaje ciepło i prąd. Trudne czasami zagadnienia starał się przedstawić  na prezentacji w bardzo prosty sposób. I udało mu się. Po krótkiej prelekcji poszliśmy zwiedzać elektrociepłownię. Byliśmy przy kotłach, w których spala się węgiel oraz przy generatorach wytwarzających prąd.  Weszliśmy do środka ponad 100 metrowego komina, w którym jest podobno ponad 500 schodów. Byliśmy na dachu- 70 m ponad powierzchnią ziemi, niestety była taka mgła i zadymienie, że nie widzieliśmy nic w dole. A może to i dobrze? Na koniec zobaczyliśmy skomputeryzowane stanowiska pracy, z których pracownicy sterują pracą całej elektrociepłowni.

Byliśmy na bardzo ciekawej i zarazem pouczającej  wycieczce.

Przesyłamy podziękowania dla pracowników ELEKTROCIEPŁOWNI, którzy byli odpowiedzialni za naszą grupę.

Tekst opracowała: Urszula Ryś-Sowińska