red love heart old

Tydzień Świadomości Dysleksji

wpis w: Aktualności | 0

Drodzy Rodzice,

 

W związku  z organizacją obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji w dniach 24.10.-28.10.2016r. przygotowaliśmy dla uczniów zajęcia i atrakcje zachęcające ich  do czytania.  Przez cały tydzień  nauczyciele będą w ciekawy sposób prezentować podczas lekcji i nie tylko,  literaturę dziecięcą, kierując się hasłem:

 

Zrób sobie przerwę od telewizora,
odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka –
KSIĄŻKA – najlepszy przyjaciel człowieka.

Pragniemy również Was, Drodzy Rodzice  zainteresować tematyką specyficznych trudności w nauce pisania i  czytania, przybliżyć problem dysleksji oraz wskazać praktyczne porady do pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami w nauce. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa artykuły z czasopism pedagogicznych, które ukażą się na stronie internetowej szkoły oraz na gazetkach informacyjnych w szkole. Zachęcamy do lektury.

Organizatorzy

 

Tekst opracowała: p. Sylwia Przybylska

Artykuł 1.

Artykuł 2.

Artykuł 3.

Artykuł 4.

Artykuł 5.

Artykuł 6.

Artykuł 7.