Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

wpis w: Aktualności | 0

Wizyta w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie

Klasy drugie i trzecie wraz z wychowawcami wybrały się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Jest to jedyna w Polsce, tego typu placówka, która mieści się w byłym magazynie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Podczas wizyty w CEP uczniowie dwunastki mogli dowiedzieć się o zagrożeniach ekologicznych związanych z rozwojem cywilizacji, usystematyzować wiedzę na temat co może powodować pożar w domu?, co to jest czad?, co zrobić by ugasić pożar? Przechodzili przez ścieżkę bezpieczeństwa podzieloną na  różne sektory tematyczne. Mogli zobaczyć krótkie filmiki prezentujące skutki pożarów, wypadki komunikacyjne i katastrofy. Dowiedzieli się także pod jakim numer zadzwonić w razie zagrożenia i jak powinno wyglądać zgłoszenie wypadku, jakie dane należy podać dyspozytorowi wybierając jeden z numerów alarmowych. Na koniec sami mieli okazję wcielić się w strażaków, przymierzyć strój strażacki, wejść do wozu strażackiego i wziąć udział w akcji gaszenia pożaru. Dostarczyło to wszystkim nie lada zabawy, na twarzach dzieci zagościł uśmiech.
Na pewno zapamiętamy tę wizytę na długo. Polecamy, było warto!

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka