Warsztaty pt. „Badacze Przyrody”- fizyka i robotyka dla klasy 5b

W dniu 30.01.2020r. klasa 5b uczestniczyła w bardzo ciekawych warsztatach pt. Badacze Przyrody. Warsztaty odbywały się w Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach z fizyki pt. „Proste obwody elektryczne z diodą”, na których bawili się zestawami elektrycznymi i budowali obwody. Praca każdego zespołu zakończyła się sukcesem, gdyż zaświeciły diody umieszczone w poszczególnych obwodach.

Na zajęciach z robotyki pt. „Tajemnice morświna – echolokacja (czujnik ultradźwiękowy)” uczniowie mieli za zadanie zaprogramować tak robota, aby wykonywał czynności przy użyciu czujnika ultradźwiękowego. Odbyły się też wyścigi robotów. Zajęcia okazały się bardzo rozwijające i przyniosły wiele satysfakcji wszystkim.

Wpis opracowała: p. U. Ryś-Sowińska