pexels photo

Warsztaty ekologiczne w Rajczy

W dniach 28-20.09.2016r. klasa 6b wraz z wychowawcami (p. Ulą i p. Martą) były na warsztatach ekologicznych w Rajczy Nickulinie. Pogoda i humory nam dopisywały.

I dzień

Już od samego rana czekały nas atrakcje. Na początek trochę wolnego czasu na dworcu w Katowicach i ruchome schody oraz pyszności w kawiarniach dworcowych. Następnie 2,5 godzinna jazda pociągiem. SUPER przygoda! Po przyjeździe do Rajczy musieliśmy iść do schroniska około 1 godziny. Dla jednych była to „pestka”, a inni trochę narzekali na bolące nogi. Po przyjeździe krótki spacer z przewodniczką p. Asią na Wilczy Groń, która stara się nam przybliżyć zagadnienia związane z bezpieczeństwem w górach. Bardzo podobała nam się zabawa w „Indianina”. Po powrocie do schroniska do późnej nocy gry i zabawy na dworze.

II dzień

Całodniowa wycieczka ze Złatnej- Huta na Halę Lipowską. Było trochę marudzenia (bo trzeba było iść pod górę), które cierpliwie znosiła nasza przewodniczka p. Krystyna i w końcu dotarliśmy do schroniska. W schronisku ciepły posiłek i niespodzianka- pyszna czekolada Milka do picia. Następnie spacer po rezerwacie torfowiska wysokiego. I malowniczymi halami Beskidu Żywieckiego powrót do schroniska. W czasie powrotu pani przewodnik opowiadała ciekawe legendy m. in. o zbójnikach, bacach i strzygach. Po przyjściu do naszego schroniska i krótkim odpoczynku, dziewczyny przygotowały dla chłopców niespodziankę. Był to wieczór z okazji Dnia Chłopca. Nasi panowie podejmowali się różnych prób umysłowych i fizycznych, wszystko po to, aby zdobyć tytuł Najlepszego Chłopaka klasy 6b. Na koniec sznurowanie butów z okazji „zielonej nocy”.

III dzień

Krótka wycieczka w góry. Podsumowanie wyjazdu przez p. Asię. I powrót do stęsknionych w domach rodziców.

Było świetnie. Polecamy wszystkim taki wyjazd!

 

Tekst opracowała: p. Urszula Ryś-Sowińska