Udział w finale akcji „WOLNOŚĆ CZYTANIA”

wpis w: Aktualności | 0

 

W tym roku  nasza szkoła już po raz drugi  uczestniczyła w chorzowskiej akcji promującej czytelnictwo „ Wolność czytania”. Tym razem wzięliśmy czynny udział w akcji. Przez cały wrzesień uczniowie naszej szkoły przynosili książki, które nie są im już potrzebne, a mogą ucieszyć innego czytelnika. Zebraliśmy  dwa duże kartony książek, które zostały przekazane na cel akcji.

21.09 klasa 6b wraz z wychowawcami udała się na ulicę Jagiellońską, by wziąć udział w wielkim finale akcji wymiany książkowej. Szperając w ogromnych zasobach , każdy wybrał jakąś pozycję dla siebie, niektórzy nawet kilka.

Inną atrakcją, w której uczestniczyliśmy było słuchanie bajek i innych utworów literackich z … suszarek do włosów, które kilkadziesiąt lat temu można było spotkać w salonach fryzjerskich. Takie wykorzystanie tych zabytkowych urządzeń to pomysł właścicieli jednego ze sklepów AGD przy ulicy Wolności.

Do szkoły wróciliśmy zadowoleni z zapasem lektur na zbliżające się długie, zimowe wieczory oraz przyświecającą nam myślą „Kto czyta, ten żyje podwójnie”.

 

                                                                                             Tekst opracowała p. Barbara Furmańska