smile mouth teeth laugh

Światowy Dzień Uśmiechu

wpis w: Aktualności | 0

Światowy Dzień Uśmiechu

7 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest
w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harrey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej, uśmiechniętej buźki. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych – bezinteresowny uśmiech
i radość życia. Szkoła podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie, także postanowiła przyłączyć się do obchodów tego dnia. Cały piątek obfitował w uśmiech na twarzach wszystkich uczniów a także nauczycieli. Po szkole krążyła przesympatyczna postać w przebraniu klauna. Podczas przerw uczniowie mieli okazję wspólnie potańczyć, wziąć udział w tworzeniu dużej, uśmiechniętej buźki, wymalować emotkę na twarzy a także posłuchać radosnych wierszyków i żartów.

Tekst opracowała: Joanna Dąbecka