wood nature person walking

Marsze na Orientację- Katowice Murcki

 

W dniu 8.10.2016r. (sobota) grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Uli R-S i p. Mirelli F. wybrała się do Katowic- Murcki na marsze na orientację organizowane przez koło PTTK „Czartak” z Katowic. Pogoda zapowiadała się deszczowa, jednak dopisało nam szczęście, gdyż co prawda niebo było zachmurzone, ale cały dzień nie padało. Po przybyciu do bazy, która była w Szkole Podstawowej nr 48 na ul. Bielskiej w Katowicach, mieliśmy trochę czasu do odprawy i startu, który to spędziliśmy na zabawie w ZWIERZĘTA. Odprawa przedstartowa przebiegła sprawnie, następnie ruszyliśmy na miejsce startu.

Zanim jednak ruszyliśmy w trasę czekała nas ocena odległości między dwoma wyznaczonymi punktami oraz rozwiązanie krótkiego testu. A potem … w pięknym krajobrazie pochmurno- jesiennym zdobywaliśmy poszczególne punkty wyznaczone na naszej mapie. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach punktów, trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów i niecierpliwie czekamy na wyniki.

 

WYNIKI Marszy na Orientację z dnia 8.10.2016r.

TD- TRASA DZIECIĘCA              Długość trasy- 3825m            Czas przejścia- 190 min. + 35 minut dopuszczalnego spóźnienia

7 PUNKTÓW KONTROLNYCH

OCENA ODLEGŁOŚCI NA STARCIE-  25,5m

ODPOWIEDZI DO ZADAŃ Z TESTU:   1. C,   2. C,   3. B,   4. B,   5. A, B,   6. B,   7. A,   8. A,   9. B,   10. B

STARTUJĄCYCH:   174,     DRUŻYN STARTUJĄCYCH:  51

 

Miejsce

Drużyna w składzie:

Wynik

Czas
2 Dominika Haida (5c)

Zuzanna Karolak (5c)

Magda Paczena (5c)

Marta Pokój (5c)

 

– 62 pkt. 85 min.
15 Natalia Ciupa (4b)

Masymiliano Naskręt (4b)

Aleks Woźniak (4b)

 

– 193 pkt. 96 min.
23 Marta Janecka (5a)

Zuzanna Mikrut (5a)

Agata Nierada (5a)

 

-254 pkt. 97 min.
poza punktacją p. Mirella Fragsztajn

p. Urszula Ryś-Sowińska

– 155 pkt. 81 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tekst opracowała: Urszula Ryś-Sowińska