Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

wpis w: Aktualności | 0

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 września, w wielu szkołach na całym świecie odbyła się akcja edukacyjna mająca na celu sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”. W tym wielkim wydarzeniu wzięła udział także nasza „dwunastka”. Nauczyciele w klasach młodszych uczyli się wraz z dziećmi wierszyka matematycznego związanego z mnożeniem, w celu doskonalenia umiejętności tabliczki mnożenia wykorzystywali także karty Grabowskiego. W klasach starszych powstały patrole, które odpytywały innych uczniów a także nauczycieli z działań matematycznych.
W pracowni komputerowej można było pobawić się specjalnym programem sprawdzającym nasze umiejętności w tym zakresie. Ten dzień dostarczył wszystkim niezapomnianych emocji, uczył poprzez zabawę i zapewne przyczynił się do utrwalenia tabliczki mnożenia.

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka