Rajd szkolny „Legendy Pustyni Błędowskiej”

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 05.10.2021 r. klasy I – IV wybrały się na rajd szkolny „Legendy Pustyni Błędowskiej”.  Zgodnie z tematem rajdu – uczniowie poznali historię jej powstania, zarówno tą baśniową, jak i nieco bardziej naukową. Przewodnicy opowiedzieli nam wiele ciekawostek o okolicznych miejscowościach. Uczniowie przekonali się również, że przemierzenie pustyni wymaga wiele wysiłku i wytrwałości, ponieważ w dniu wycieczki słońce dopisało i zapewniło nam prawdziwie pustynny klimat. Dodatkową atrakcją dla dzieci była możliwość obserwacji żołnierzy trenujących skoki spadochronowe. Jak wiadomo – część pustyni pełni funkcję poligonu, dlatego można było z bliska zobaczyć jak wygląda działko przeciwlotnicze. Każdy mógł odnaleźć coś dla siebie – miłośnicy przyrody, militariów, czy aktywnego wypoczynku z pewnością byli usatysfakcjonowani! Rajd zaliczamy więc do udanych!

Tekst opracowała: p. C. Frańczak