Dni Otwarte Szkoły

wpis w: Aktualności | 0

Dni otwarte w naszej szkole organizowane są corocznie. Jest to czas kiedy zarówno przyszli uczniowie, jak i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą szkoły. Po przerwie spowodowanej pandemią 8 i 15 marca 2022 roku w progi naszej szkoły zaprosiliśmy przyszłych pierwszoklasistów – Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie.  Z tej okazji przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji. Na początek, każdy kto do nas przybył mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w naszej Foto budce oraz pospacerować po szkole, pod opieką naszych nauczycieli przewodników zwiedzając sale lekcyjne. Gdy rodzice przedszkolaków zapoznawali się z ofertą szkoły na spotkaniu z panią Dyrektor,  dzieci w małych grupach mogły uczestniczyć w różnych zajęciach pokazowych: na sali gimnastycznej nauczyciele w-f  prowadzili gry i zabawy ruchowe, każdy mógł wykonać ćwiczenia sprawnościowe z wykorzystaniem sprzętu sportowego. W innej sali, chętni mogli wziąć udział w ciekawych i tajemniczych doświadczeniach chemicznych a spragnieni logicznego myślenia sprawdzić swoje umiejętności w zajęciach z programowania i kodowania. Po skończonych aktywnościach na wszystkich czekał słodki poczęstunek. Zarówno dzieci jak i ich rodzice opuszczali szkołę zadowoleni i uśmiechnięci. Mamy nadzieję, że z wszystkimi, którzy skorzystali z naszego zaproszenia spotkamy się 1 września 2022 roku. Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia.

Tekst opracowała: p. J. Dąbecka