Rekolekcje 2019

Rekolekcje to czas, kiedy każdy człowiek powinien otworzyć się na drugiego człowieka, a przede wszystkim na Jezusa. W tym przeświadczeniu były utrzymane tegoroczne rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży poprowadzone przez ojca Roberta. Wartości, które szczególnie zostały podkreślone na rekolekcjach to fakt, że dobro czynione przez nas zawsze wraca i nigdy nie jest za późno by zbliżyć się do Boga.

Podczas rekolekcji prowadzonych na terenie szkoły uczniowie mieli okazję wysłuchać historii osób, które zbłądziły w życiu, ale w porę odnalazły drogę do Boga. Wiara pozwoliła przetrwać im najcięższe chwile w życiu. Dzielenie się trudnymi doświadczeniami życiowymi stało się dla nich pretekstem do rozmów z młodzieżą.

Na uwagę zasługują występy chóru młodzieżowego, które swoja energią i przepięknym wykonaniem piosenek religijnych uświetniły tegoroczne rekolekcje.

Rekolekcje były również szansą na przystąpienie do sakramentu spowiedzi i udział w uroczystej mszy świętej.

Tekst opracowała: p. D. Panfil