X Chorzowski Festiwal Nauki

W tym roku braliśmy udział w wydarzeniach związanych z X Chorzowskim Festiwalem Nauki. Nasza uczniowie poznawali tajniki nauki w ramach następujących wydarzeń:

  • 9.03.2018r.- „VIII Wieczorne spotkania z matematyką”- uczniowie klasy 6b brali udział w warsztatach matematycznych organizowanych przez SP 21 w Chorzowie.
  • .03.2018r.- „Media na Śląsku przeszłość- przyszłość”-  kółko dziennikarskie  brało udział w warsztatach dziennikarskich oraz w zwiedzaniu drukarni Polska Press Sp. z o. o. w Sosnowcu, jednej z największych drukarni w Europie.
  • 14.03.2018r.- „Matematyka i sport to pewny rekord”- uczniowie klasy 4a brali udział w turnieju wiedzy połączonym ze sportem w SP nr 2 w Chorzowie.
  • 14.03.2018r.- „Śladami chorzowian- Gra Miejska”- uczniowie klasy 6c brali udział w grze miejskiej  na orientacje, zdobywali wytrwale punkty na wyznaczonej trasie od II LO im. Juliusza Ligonia w Chorzowie do Sztygarki. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się ciekawych informacji na temat historii miasta oraz sławnych osób z Chorzowa. Na koniec zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
  • 15.03.2018r.- „Spotkanie z nauką i techniką”- uczniowie klasy 6a brali udział w wystawie na terenie Sztygarki, na której zaprezentowane były oryginalne prace (urządzenia, modele, doświadczenia) z dziedziny matematyki, elektroniki, elektrotechniki, mechaniki, robotyki i modelarstwa.
  • 15.03.2018r.- „Spotkanie z mediami”- samorząd klasy 6c wybrał się na warsztaty  do Radia Katowice, na których poznawali tajniki pracy w radiu oraz brali udział w nagraniu audycji na żywo.
  • 15.03.2018r.- „Popołudnie z grami i robotami”- udział uczniów klasy 5c w zajęciach z zakresu matematyki i robotyki w SP 2 w Chorzowie.

 

Tekst opracowała: p. U. Ryś-Sowińska