Wizyta klas szóstych w Planetarium Śląskim

W dniu 15.11.2016r. klasy 6a i 6b z wychowawcami uczestniczyły w seansie „A jednak się kręci” w Planetarium Śląskim.

Prowadząca pokaz w ciekawy sposób przedstawiła ruch obrotowy i ruch obiegowy Ziemi oraz jakie wynikają z tego konsekwencje dla nas. Prelekcja opatrzona była ciekawymi slajdami, na których mogliśmy zobaczyć odległe obiekty kosmiczne. Dodatkowo pani prowadząca opowiadała o wyobrażeniach starożytnych dotyczących układu gwiazd i „umieszczeniu” na nieboskłonie postaci z mitów. Ludzie żyjący w Starożytności to mieli wyobraźnię!

Po seansie w Planetarium poszliśmy w ramach edukacji regionalnej  na spacer po Parku Śląskim. Dzięki temu odwiedziliśmy Galerię Rzeźby Śląskiej, Duży Krąg Taneczny, zrewitalizowany staw oraz pomnik upamiętniający odwiedziny w Chorzowie Walentyny Tierieszkowej (pierwszej kobiety w kosmosie).

Wycieczka była bardzo pouczająca a dodatkowo dopisywały nam humory. Nie zawiodła też jesienna pogoda, było trochę mroźno, ale nie padało.

 Tekst opracowała: p. Urszula Ryś-Sowińska