Warsztaty pt. Badacze Przyrody, dla klasy 2a w Pałacu Młodzieży w Katowicach

Dnia 13.12. 2021r. klasa 2a uczestniczyła w swoich pierwszych warsztatach w katowickim Pałacu Młodzieży. Z wielkim  zainteresowaniem uczniowie czekali co wydarzy się  w czasie warsztatów.
W pierwszej części poświęconej chemii uczniowie dowiedzieli się, że różne oznaczenia na opakowaniach produktów żywnościowych informują nas o rodzaju plastiku użytego do jego produkcji. Następnie,  wykorzystując piasek kinetyczny mogli stworzyć swój ulubiony rodzaj pieczywa. Na zakończenie tej części z maleńkiej ilości białego proszku stworzyli dużą ilość – sztucznego śniegu.
Druga część poświęcona była doświadczeniom fizycznym związanym z powietrzem. Uczniowie dowiedzieli się, że powietrze jest mieszaniną gazów. Doświadczenia związane z tym zagadnieniem były dla dzieci niezwykle ekscytujące. Dzieci z ogromnym zapałem wykonywały eksperyment z menzurką, wodą, karteczką i kawałkiem siatki oraz z mini łożem Fakira i balonem. Każde udane doświadczenie skutkowało wybuchem ogromnej dziecięcej radości.

Głodni kolejnych naukowych wrażeń uczniowie pożegnali się z prowadzącymi zajęcia licząc na kolejne spotkanie ze światem  nauki.

Tekst opracowała: p. E. Kubara