W grudniu obchodziliśmy Dni Integracji. Tematem tegorocznych obchodów było hasło: KOCHAM SŁYSZEĆ.

wpis w: Aktualności | 0

Uczniowie podczas zajęć z wychowawcą mieli możliwość porozmawiać na temat znaczenia i funkcjonowania  zmysłu słuchu. Dowiedzieli się również  co może powodować  uszkodzenie lub utratę  słuchu. Zostali zapoznani z budową i wyglądem protez słuchowych takich jak: aparat słuchowy, implant i system wspomagający słyszenie FM. Zajęcia te były okazją do zastanowienia  się z czym na co dzień borykają się osoby z niedosłuchem w szkole, w pracy, czy w domu, podczas codziennych czynności. Miały one również na celu uwrażliwić naszych uczniów na potrzeby dzieci i dorosłych z wadą słuchu. Podczas zajęć powstały prace plastyczne przedstawiające protezy słuchowe oraz plakaty związane z hasłem: „Kocham słyszeć”.

Opracowała:
Sylwia Przybylska