Tydzień Wody z PAH w klasach 1-3- podsumowanie

W tym roku szkolnym Światowy Dzień Wody i wszystkie działania z nim związane w klasach 1-3 obchodzone były we współpracy z  Polską Akcją Humanitarną (PAH). W Tygodniu Wody uczniowie pracowali aktywnie na zajęciach z wychowawcami. Oglądali filmy przygotowane przez PAH dotyczące zasobów wody na kuli ziemskiej oraz sposobów ochrony wody. Następnie z zaangażowaniem  bawili się w grę pt. Łowienie rybek- magnesów, polegającą na łowieniu rybek wędką. Na rybkach- magnesach przyczepione były pytania dotyczące ochrony zasobów wodnych. Uczniowie odpowiadając na pytania wykazali się dużą znajomością tematu. Na koniec zajęć wszyscy  bawili się w grę pt. Złap rybkę. Zadaniem było złowić rybkę do wiaderka narysowanego na  worku wypełnionym kolorową żelatyną. Udało się wszystkim.

Dodatkowo dzieci z klas 1-3 z zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich siedmiu wyzwaniach związanych z Tygodniem Wody.