TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

wpis w: Aktualności | 0

Od 26 do 30 października w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem: Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań!

W czasie jego trwania uczniowie mieli okazję przekonać się o tym, że trudności z jakimi na co dzień się borykają mogą być dla nich inspiracją do tych zwykłych, jak i niezwykłych działań. Starszym uczniom wychowawcy przedstawili sylwetki wybitnych osób z dysleksją, a młodszym klasom pacynka Bratek opowiedziała bajkę o „Mocnych stronach”.  Każdy uczeń mógł uświadomić sobie, że każdy z nas ma mocne strony, a pielęgnowanie ich w sobie i rozwijanie talentów oraz zainteresowań bez względu na trudności w nauce przyniesie same pozytywne efekty.

Tydzień Świadomości Dysleksji w naszej szkole to zawsze wielkie święto książkowych bohaterów. Niektórzy uczniowie pochłaniają książki bez opamiętania, drudzy czytają  tylko lektury szkolne, ale wszyscy bez względu na to mają swoje ulubione postacie książkowe. W związku z tym zorganizowano kilka konkursów, m.in. cieszący się popularnością wśród młodszych uczniów  konkurs na najlepsze przebranie związane z bajkowymi postaciami. Starsi uczniowie w ramach konkursów wykonali rebusy „Jakim bohaterem książki jestem?”, rysunki ilustrujące ulubione bajki, a także tworzyli „Reklamę książki”.

Tydzień Świadomości dysleksji dotarł również do świetlicy szkolnej. Wszystkie zorganizowane w niej aktywności miały na celu odkrycie przez uczniów przebywających w świetlicy swoich zdolności, codziennie wybierano jakiegoś mistrza… np. spostrzegawczości, łamańców językowych, czy łamigłówek. Na koniec tygodnia zorganizowano  świetlicowy Festiwal Talentów, podczas którego uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze.

Bardzo dziękujemy uczniom za udział w konkursach oraz rodzicom za pomoc w przesyłaniu prac konkursowych, nauczycielom za realizację zajęć zorganizowanych w klasach i świetlicy szkolnej. Dziękujemy również nauczycielom, którzy nagrali bajki dla uczniów.

Opracowała: p. S. Przybylska