Tydzień Świadomości Dysleksji

wpis w: Aktualności | 0

W dniach 24 – 28 października obchodziliśmy Tydzień Świadomości Dysleksji. W czasie jego trwania nauczyciele w ciekawy sposób prezentowali podczas lekcji, zajęć pozalekcyjnych, specjalistycznych oraz świetlicowych literaturę dziecięcą, kierując się hasłem:

Zrób sobie przerwę od telewizora,
odejdź na dłużej od monitora,
bo w bibliotece na Ciebie czeka –

KSIĄŻKA – najlepszy przyjaciel człowieka.

Uczniowie klas 1-3 zaprzyjaźnili się z nowym kolegą Bratkiem, bohaterem „Bajki o tym, jak się przygotować do nauki czytania i zaprzyjaźnić z książką”. Skorzystali z jego rad i wykonali okienka do czytania. W kolejnych dniach wyruszyli w podróż do baśni H.Ch. Andersena oraz wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wykonali również prace na konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater z książki”.
Uczniowie klas starszych walczyli o tytuł „Znawca literatury dziecięcej” biorąc udział w klasowym, a następnie szkolnym turnieju gier planszowych, specjalnie przygotowanych z tej okazji.
Ostatniego dnia obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji w szkole odbył się dzień bajkowych bohaterów. Był to piątek wesoły i kolorowy, pełny zagadek, rebusów, konkursów i tańców. W takim dniu nie mogło zabraknąć bohaterów z ulubionych bajek naszych uczniów, jak i nauczycieli.
Tekst opracowała: p. Sylwia Przybylska