„Szkoła mycia rąk Elli i Maxa”

wpis w: Aktualności | 0

W czwartek, 20 października  klasa III c wzięła udział w zajęciach edukacyjnych w ramach akcji profilaktycznej ,,Szkoła mycia rąk Elli i Maxa. Dzieci zapoznały się z bohaterami akcji, które tak jak one są uczniami szkoły podstawowej i uczą innych, jak dbać o właściwą higienę rąk.
Uczniowie klasy III c przećwiczyli cztery kroki prawidłowego mycia rąk:
– zmocz ręce czystą, ciepłą wodą;
– użyj mydła w płynie, energicznie rozprowadź je na rękach i wyczyść wszystkie powierzchnie rąk (nie zapomnij o kciukach);
– spłucz ręce czystą, ciepłą wodą;
– starannie wytrzyj ręce ręcznikiem papierowym.
Po zadaniach praktycznych uczniowie bezbłędnie rozwiązali test, w którym mieli za zadanie zaznaczyć prawidłowe odpowiedzi na tematy: Kiedy należy myć ręce? Czy Max i jego przyjaciele postępują właściwie? Czym jest właściwa higiena rąk? Dlaczego należy wycierać ręce?
Zwieńczeniem zajęć było pokolorowanie bohaterów akcji –  Elli i Maxa.
Uczniowie klasy III c otrzymali dyplomy ukończenia ,,Szkoły mycia rąk Elli i Maxa oraz kolorowe zakładki do książek.
#SzkołaMyciaRąkMAXAIELLI
#LekcjaHIGIENY
#Wirusoochrona

Opracowała: S. Paludkiewicz