Sprzątanie Świata 2017

Akcja „Sprzątanie świata 2017”

Tegoroczny udział w Akcji „Sprzątania świata” przeżywaliśmy 22 września pod hasłem „ Nie ma śmieci – są surowce”. Z tej okazji wszyscy uczniowie na podstawie prezentacji podczas lekcji ekologicznej dowiedzieli się: co to jest segregowanie śmieci, do jakich pojemników należy wrzucać odpowiednie odpady, czym jest recykling i gdzie można oddawać np. odpady wielkogabarytowe i zużyty sprzęt elektroniczny?

Uczniowie zobaczyli, jak należy zgniatać plastikowe butelki i składać rzeczy z kartonu, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Niektórzy mieli okazję pochwalić się w jaki sposób w ich domu przebiega segregowanie śmieci oraz uzupełnili wiedzę na temat surowców wtórnych, które gromadzimy w naszej szkole, by w następnej kolejności przetworzyć je na nowe: papiery, szkło, puszki itp.

Niektóre klasy brały udział:

  • w samodzielnym segregowaniu śmieci i wykazały się dużą wiedzą praktyczną na ten temat
  • tworzeniu plakatów ekologicznych
  • śpiewaniu piosenek o tematyce ekologicznej

Wszystkie działania podsumował krótki test wyboru prezentowany na końcu lekcji – większość uczniów zdała go na ocenę celującą!

Mamy nadzieję, że wiedza ta znajdzie przełożenie w codziennym dbaniu o czystość naszej szkoły, domu, miasta – by nikt nie marnował zasobów naszej planety Ziemi….

Tekst opracowała p. Mirella Fragsztajn