Projekt edukacji ekologicznej „EkoMisja w podstawówkach”-nie marnujemy jedzenia

W ramach programu Ekomisja w świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia zgodnie ze scenariuszami i z wykorzystaniem materiałów dostarczonych od organizatorów. Dzieci dowiedziały się m.in. w jaki sposób żyć zdrowo i ekologicznie oraz dlaczego nie należy marnować żywności. Uczniowie wykonywali tematyczne prace plastyczne, wzięli udział w zajęciach czytelniczych na temat marnowania żywności, tworzyli mapy myśli, a dzięki otrzymanym przepisom na chlebek bananowy dowiedzieli się, w jaki sposób można wykorzystać resztki jedzenia.

Projekt organizowany jest przez Federację Polskich Banków Żywności.

Celem projektu jest zwiększanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, edukacja o tym jak nie marnować żywności i zasobów oraz prowadzić ekologiczny i zdrowy styl życia.