Podsumowanie Szlachetnej Paczki

Jeden za Wszystkich – Wszyscy za Jednego! – hasło będące mottem XVI edycji Szlachetnej Paczki wcielaliśmy w życie przez minione dwa grudniowe tygodnie. Muszę przyznać, że rozmach, jaki osiągnęła akcja w naszej szkole, przerósł moje oczekiwania. Jeszcze na gorąco, w emocjach towarzyszących pakowaniu i przekazaniu pomocy, kilka słów podsumowania…

W Szlachetną Paczkę włączyło się 130 osób, zarówno indywidualnych, jak i całych klas, rodzin. To na pewno zaniżona liczba, nie mam pewności, czy udało mi się spisać wszystkich Darczyńców. Ze zdziwieniem w oczach obserwowałam ilości napływających podarunków, a także zasypujące mnie wiadomości i zapytania – oferty konkretnej pomocy.

Szanowni Państwo, Uczniowie i Nauczyciele – zapełniliśmy 47 kartonów! Szacowana wartość pomocy to 3000 zł.  Zabezpieczyliśmy wszystkie najpilniejsze potrzeby Rodziny. Uczyniliśmy znacznie więcej – umiejętnie odebrali Państwo zapisane między wierszami pragnienia. Oprócz wymienionej w prośbie pomocy – podarowaliśmy słodycze, ubrania i zabawki. Za To wszystko, a także całe pokłady pozytywnej energii, uśmiech i wsparcie serdecznie dziękuję.

Szczególne podziękowania dla Wszystkich „cichych bohaterów”, wspierających mnie w logistyce tego wielkiego przedsięwzięcia: dostawcom kartonów (których nieustannie brakowało), dzielnej ekipie ze świetlicy, która wszystkie paczki pakowała i ozdabiała, a także łapanym „na gorąco” tragarzom – tatusiom, męskiej części kadry szkolnej oraz uczniom starszych klas. Na koniec podziękowanie dla sobotnich kierowców, którzy w 11 minut załadowali paczki i sprawnie zawieźli do miejsca zbiórki.

Z niecierpliwością oczekuję na relację z przekazania pomocy, którą obiecała mi Koordynatorka Szlachetnej Paczki. Oczywiście również zamieszczę ją na naszej stronie.  Na zakończenie refleksja – po raz kolejny udowodnili Państwo, że nasza Szkoła ma szczęście. Tworzą ją ludzie wrażliwi, chętni do pomocy i otwarci na potrzeby drugiego człowieka. Jestem dumna z faktu, że mogę być częścią tej wyjątkowej Społeczności.  Uczynione Dobro powraca i  tego Dobrego Państwu z całego serca życzę!

Tekst opracowała: p. Anna Sendra-Kempny