Pasowanie na ucznia

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 8 października uczniowie klas pierwszych obchodzili bardzo ważną uroczystość: pasowanie na ucznia. Jednak, aby do ślubowania i pasowania przystąpić, dzieci musiały udowodnić, że potrafią zdobywać wiedzę i zaprezentować swoje umiejętności z poszczególnych dziedzin.

Podróż do krainy wiedzy rozpoczęli w krainie muzyki, pięknie śpiewając piosenkę o pierwszym szkolnym dzwonku i o tym, co będą robić w szkole. Uczniowie udowodnili również, że kraina matematyki nie jest im obca i potrafią rozwiązać zadania rachunkowe – dziś liczyli skrzaty wspinające się na Giewont. Pierwszoklasiści pokazali także, że chętnie zagłębiają się w krainę sportu, a swoje umiejętności zaprezentowali poprzez niezwykle efektowny układ gimnastyczny. Również kraina liter staje przed nimi otworem, gdzie stopniowo poznają tajniki czytania i pisania. Co więcej! Poznają także język angielski. Już teraz doskonale nazywają części ciała w tym języku. A co najważniejsze wszyscy wiedzą jak bezpiecznie dojść do szkoły, przestrzegając przepisów ruchu drogowego.  

Po prezentacji swoich umiejętności dzieci dokonały uroczystego ślubowania. Z wielkim przejęciem każdy czekał na moment oficjalnego pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 12 przez Panią Dyrektor. Mimo niewielkiej tremy wszyscy śmiało wychodzili na scenę, a ich odwaga została nagrodzona pamiątkowym dyplomem. Również koleżanki z samorządu uczniowskiego powitały w swoim gronie tych najmłodszych wręczając im Kodeksy Dwunastki oraz przemawiając w imieniu całej społeczności szkolnej. Ten dzień na pewno dostarczył pierwszoklasistom jak i im najbliższym wielu pozytywnych emocji.

Tekst opracowała: p. Celina Frańczak