Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

wpis w: Aktualności | 0

Czy znacie te zwierzaki? TAK…. To SŁODZIAKI!!!
Dnia 11 października w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach lekcyjnych z wykorzystaniem książki „Gang Słodziaków” autorstwa R Piątkowskiej, słuchały piosenki Słodziaków. Ponadto wykonywały prace plastyczne na konkurs w ramach projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody z Gangiem Słodziaków”, a przede wszytskim słuchały przygód Słodziaków na długich przerwach w szkolnej bibliotece. Początkowo czytała im pani bibiotekarka, a później starsza uczennica. Rozwiązywali zagadki, krzyżówkę, odpowiadały na pytania. Chętni przebrali się za wybrane zwierzątko z Gangu Słodziakow, czy przynieśli swojego ulubionego bohatera.
A oto kilka zdjęć z tego dnia.

Tekst opracowała: p. A. Kwarciany