Europejski Tydzień Mobilności

wpis w: Aktualności | 0

Uczniowie naszej szkoły przy Współpracy z Komendą Miejską Policji w Chorzowie wzięli aktywny udział w obchodach Europejskiego Tygodnia Mobilności prowadzonego pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego), pod wymownym hasłem „Żyj i ratuj życie”, koordynowanym przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

W ramach działań prowadzone były statyczne punkty kontroli prędkości oraz pomiary wykonywane z wykorzystaniem laserowych mierników prędkości, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. Obecność uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Chorzowie miała na celu pobudzenie wyobraźni kierujących oraz zwrócenie uwagi na małoletnich uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez wszystkich uczestników ruchu drogowego obowiązujących przepisów!

Filmik przedstawia efekty ich współpracy.

Opracowała: M. Górny