Dzień z Językiem Rumuńskim

W dniach 21-22 lutego 2024r. obchodziliśmy Dzień z Językiem Rumuńskim. Dzień szkolny przebiegał pod znakiem kolorystyki flagi Rumunii- niebieski, żółty, czerwony oraz przebrań za hrabiego Drakulę. Częścią Rumunii jest Transylwania, w której mieszkał osławiony hrabia.

W tych dniach wszystkie klasy odwiedziły „zamek Draculi”, w którym zwiedzały komnaty z portretami rodziny Draculi. Mogli po przechadzać się korytarzami pełnymi pająków, aby dostać się do nowoczesnej części zamku z projektorem. Uczniowie oglądnęli prezentację o najważniejszych zabytkach Rumunii oraz odpowiadali na pytania z quizu. Na sali gimnastycznej można było zatańczyć „Taniec Wensday”.

Kolejne święto z innowacji o charakterze organizacyjnej okazało się bardzo udane.