Dzień z Językiem Francuskim

W dniu 19.01.2024r. obchodziliśmy Dzień Języka Francuskiego!. Magnifique!

Przepiękne stroje w kolorach flagi Francji brylowały w klasach i na korytarzach! Merci beaucoup!

Kolejny Dzień tym razem z Językiem Francuskim, obchodzony w ramach innowacji ogólnoszkolnej upłyną na wspólnych zabawach. Podczas przerw na korytarzach można było udekorować wieżę Eiffla, zatańczyć kankana lub połowić ryby w Sekwanie. Magnifique!

Nagrody za udział w zabawach iście francuskie- sery, oliwki, winogrona oraz słodycze!
Do obchodów dnia przyłączyła się też biblioteka szkolna, w której p. Marzena zorganizowała wystawę książek o Francji, były czytane na głos bajki La Fontaine’a oraz można było poczytać ciekawostki o najsłynniejszych naukowcach i przywódcach francuskich.
Klasa 1a upiekła rogaliki francuskie. Bon appètit!
Kuchnia ugotowała pyszną francuską zupę cebulową z grzankami oraz racuchy z stylu francuskim. Merci beaucoup!

Się działo! Olala!