Dzień Wolontariusza

wpis w: Aktualności | 0

5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.  W tym dniu zainicjowano  V edycję akcji Wszystkie Kolory Świata, polegającą na wykonywaniu szmacianych laleczek, związanych tematycznie z jakimś krajem, regionem świata i opatrzonych paszportem,  które następnie będą sprzedane podczas świątecznego kiermaszu. Zebrane środki zostaną przekazane na szczepionki dla dzieci z najbiedniejszych krajów świata. Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję napisać pozdrowienia do chorego dziecka, przebywającego dłuższy czas w szpitalu. Listy i kartki dodają dzieciom siły do walki z chorobą i sprawiają im ogromną radość. Akcję tę przeprowadzono w ramach Marzycielskiej Poczty. Zachęcamy wszystkich do włączania się w akcje wolontariatu. Warto pomagać!

Tekst opracowała: p. D. Panfil