Dzień Juliana Tuwima

wpis w: Aktualności | 0

  25 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Juliana Tuwima. Dzień ten w całości poświęcony był twórczości tego poety.

   Na lekcjach polskiego przypomnieliśmy sobie najpopularniejsze wiersze Juliana Tuwima, wykonywaliśmy zadania  i karty pracy. Świetnie bawiliśmy się również podczas przerw. Na pierwszej długiej przerwie obejrzeliśmy mini inscenizacje teatralne do wierszy Tuwima przygotowane przez naszych kolegów i koleżanki. Chętni uczniowie wcielili się również w bohaterów wiersza „ Rzepka”.  Na drugiej długiej przerwie utworzyliśmy wielki pociąg ciągnięty przez lokomotywę, która odjechała ze stacji Duża Sala Gimnastyczna. Oczywiście, by do niej wsiąść, trzeba było mieć bilety, które wcześniej rozdawali sam pan Hilary i MurzynekBambo.

Na szkolnych korytarzach można było spotkać wiele postaci z wierszy Tuwima, za które przebrali się uczniowie naszej szkoły.

   Ten dzień z pewnością zapamiętamy na długo, a przypominać nam będzie o nim kolorowa gazetka przed wejściem głównym, na której zawisły piękne ilustracje naszych kolegów, którzy wzięli udział w konkursie na pracę plastyczną do wierszyTuwima. Niektórzy zastanawiają się już nawet, jakiemu poecie będzie poświęcony taki dzień w przyszłym roku szkolnym.

Tekst opracowała: p. B. Furmańska