Dzień Jana Brzechwy

wpis w: Aktualności | 0

 

26.03.2018 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Jana Brzechwy. Dzień ten wypełniony był różnym atrakcjami, związanymi z twórczością tego poety.

Na lekcjach omawialiśmy jego wiersze i wypełnialiśmy karty pracy. Najciekawsze były jednak przerwy. Nasze koleżanki z 5b, przebrane za pana Kleksa oraz szpaka Mateusza, malowały i przylepiały nam na twarzach kolorowe piegi. Szkolne korytarze wypełniły się barwnymi postaciami z wierszy Brzechwy, za które tego dnia przebrali się uczniowie.

Podczas pierwszej długiej przerwy mała sala gimnastyczna zamieniła się w Teatr Jana Brzechwy, w którym mogliśmy podziwiać inscenizacje teatralne do wierszy Brzechwy przygotowane przez uczestników kółka języka polskiego. Najmłodsi uczniowie zajęli się kolorowaniem dużych ilustracji do wierszy poety.

Na drugiej długiej przerwie wzięliśmy udział w zabawie tanecznej prowadzonej przez samego Pana Kleksa, w rolę którego wcieliła się p. Natalia Hajduk oraz dziewczęta z 5b. Tańczyliśmy oczywiście do piosenek z filmu „ Akademia pana Kleksa”.

Ten dzień z pewnością zapamiętamy na długo, a przypominać nam będzie o nim kolorowa gazetka przed wejściem głównym, na której zawisły piękne ilustracje naszych kolegów, którzy wzięli udział w konkursie na pracę plastyczną do wierszy Brzechwy. Niektórzy zastanawiają się już nawet, jakiemu poecie będzie poświęcony taki dzień w przyszłym roku szkolnym.

Tekst opracowała p. Barbara Furmańska