Wyjście do Opery Śląskiej w Bytomiu

wpis w: Aktualności | 0

Wyjście do Opery Śląskiej w Bytomiu

Dnia 9.11.17r. – czwartek, uczniowie klasy 4b oraz 4c udali się do Opery Śląskiej w Bytomiu na interaktywny spektakl
pt. „Mały kominiarczyk. Zróbmy operę.”

Była to opowieść o losach chłopca – Sama, który zmuszany był przez dwóch kominiarzy – Czarnego Boba i Clema do ciężkiej i niebezpiecznej pracy w kominie kamienicy panny Baggott. Chłopiec niefortunnie utknął we wnętrzu komina, ale okazało się że bawiące się nieopodal dzieci usłyszały jego płacz i pomogły mu wydostać się z komina a następnie szczęśliwie wrócić do domu. Wszystko zatem dobrze się skończyło.

Sam gmach opery wywarł na uczniach wrażenie a spektakl bardzo się podobał. Było to również dla wielu z nich nowe przeżycie, gdyż nigdy wcześniej nie uczestniczyli w takim wydarzeniu…

Tekst opracowała: p. M. Bas