Wizyta w schronisku dla zwierząt

W dniu 7.12.2016r. grupa uczniów naszej szkoły z opiekunami  (p. Urszulą i p. Mirellą) zawiozła  zebrane dary- pokarm i zabawki  dla zwierząt ze schroniska im. św. Franciszka w Rudzie Śląskiej prowadzonego przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA”.  Jest to największe na Śląsku schronisko dla zwierząt.

Po przyjeździe zostaliśmy przywitani przez panią prezes TOZ- Beatę Drzymałę- Kubiniok, która oprowadzała nas  po terenie schroniska. Uczniowie dowiedzieli się o losach  różnych zwierząt znajdujących się w schronisku. Wszyscy byliśmy wzruszeni i przejęci przeżyciami psów i kotów, które tu mieszkają.  Podczas wizyty p. Beata uświadamiała dzieciom, że posiadanie zwierząt w domu musi być przemyślaną decyzją , za którą idzie codzienna odpowiedzialność za ich los. Zaprosiła też wszystkie dzieci z rodzicami (opiekunami) do zaadoptowania psa lub kota oraz do wolontariatu, który odbywa się w każdy weekend.  Podczas pobytu towarzyszył nam Beluś- ogromny pies, bardzo przyjacielsko nastawiony do wszystkich, maskotka schroniska. Duże emocje wzbudziła (szczególnie u dziewczynek) wizyta w kociarni.  Okazało się, że w schronisku jest też nietypowy lokator- świnka wietnamska, która została znaleziona na terenie Rudy Śląskiej.

Na koniec wizyty pożegnaliśmy panią Beatę i „lokatorów” schroniska.

Tekst opracowała p. Urszula Ryś-Sowińska