Szkolne Koło Wolontariatu

„Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co po­siada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi.” Jan Paweł II

Serdecznie zapraszam Wszystkich, którzy lubią, gdy wokół nich wiele się dzieje, mają ciekawe pomysły i chęć działania dla dobra innych, na spotkania Szkolnego Koła Wolontariatu. Nasi wolontariusze, to uczniowie klas  4-7, którzy biorą udział w wielu akcjach charytatywnych i działaniach na rzecz społeczności szkolnej oraz środowiska lokalnego.

W ubiegłym roku szkolnym – pierwszym naszej działalności – przekazaliśmy  2071,34 zł na rzecz różnych fundacji, zajmujących się pomocą dzieciom chorym, niepełnosprawnym i znajdującym się w trudnej sytuacji.  Dokonaliśmy też zbiórek rzeczowych – ubrania, gry i zabawki – przekazane chorzowskiemu stowarzyszeniu SERCE, okolicznym przedszkolom oraz szkolnej zerówce.

Pierwsze spotkanie w czwartek 20.09.18 r. o 14.50 w sali 24.

Tekst opracowała: p. Anna Sendra-Kempny