Poznajemy polską przyrodę z Gangiem Swojaków

wpis w: Aktualności | 0

Klasa 2 b ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Chorzowie przygotowała mapę Polski z poznanymi gatunkami zagrożonymi. Część dzieci kolorowała pastelami mapę Polski, inni – zwierzęta zagrożone i przyklejali w odpowiednie miejsca mapy. Pozostali szukali informacji z książki z Biedronki na temat miejsc ich występowania, aby właściwie pozostali przykleili. Uczniowie chętnie dzielili się wiedzą, a przy tym świetnie współpracowali podczas klasowego zadania. Każdy miał swój udział. Po skończonej pracy oglądali filmiki o zagrożonych gatunkach swojaków, dobierali opisy zwierząt do ich obrazków. A niedługo w szkole odbędzie się Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Swojaków. Cieszymy się, że pomysł Biedronki dostarcza nam tyle możliwości – połączenia nauki i zabawy. Dzięki temu poznajemy polską przyrodę z Gangiem Swojaków.

Opracowała: p. Anna Kwarciany