Najmłodsi uczestniczą w zajęciach opartych na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”

wpis w: Aktualności | 0

Co roku w naszej szkole najmłodsi uczniowie uczestniczą w zajęciach opartych na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak „Cukierki”.

Podczas zajęć prowadzonych przez pedagoga szkolnego uczniowie  rozwijają postawę asertywności wobec osób dorosłych, kształtują umiejętność troski o własne bezpieczeństwo, rozwijają postawę szacunku i zaufania do szkolnego personelu oraz zdobywają podstawowe informacje na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych.

Historia Czarodzieja Sopucha, Wróżki Ognia Kuchennego, pana Romana oraz przygody uczniów szkoły, takiej jak nasza bardzo zaciekawiły uczestników zajęć. Czego dowodem są piękne ilustracje do bajki wykonane przez uczniów klas 1 i 2.

Sylwia Przybylska – pedagog szkolny