Park Śląski

MARSZE NA ORIENTACJĘ – PARK ŚLĄSKI

Tegoroczne marsze na orientację „Śniezynka” organizowane w dniu 11.01.2015r. w Parku Śląskim przebiegały w strugach intensywnego deszczu i błota śnieżnego.

Deszcz powitał nas już na zbiórce na Pętli autobusowej w Chorzowie Batorym, lecz pomimo takich warunków zgłosiło się 10 uczestników.

Swoją obecnością uraczyły nas absolwentki naszej szkoły, obecnie uczennice gimnazjum a zarazem wytrwałe zawodniczki marszy na orientację- Edyta F. i Zosia R.

Pomimo takiej pogody dziesięciu śmiałków z  naszej szkoły podjęło wyzwanie, aby zdobyć w jak najkrótszym czasie wszystkie punkty wyznaczone na trasie.  Stanowiska na szczęście były w miejscach łatwo dostępnych i przy odrobinie szczęścia,  w nieprzemakalnych butach  i ciepłym przeciwdeszczowym okryciu, można było przejść całą trasę całkiem w przyzwoitym stanie.

Styczniowe Masze organizowane są dodatkowo w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na rzecz której została przekazana cała kwota uzyskana z wpisowego za udział.

Zapraszamy na następne marsze. Już w marcu 2015r! Miejmy nadzieję, że aura będzie bardziej łaskawa.