Wizyta w schronisku dla zwierząt

W dniu 14.01.2019r. grupa wolontariuszy z naszej szkoły udała się do schroniska dla zwierząt w Rudzie Śląskiej. Uczniowie przekazali dary zebrane w naszej szkole w przed Świętami. Społeczne Schronisko dla Zwierząt im. św Franciszka z Asyżu dla kotów i psów jest prowadzone przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „FAUNA” .

Pani Beata, która oprowadzała nas po schronisku opowiadała o tragicznych losach niektórych podopiecznych, zachęcała do adopcji psów i kotów oraz do odwiedzania schroniska w ramach wolontariatu. Zwróciła też uwagę na bardzo istotną rzecz- maleje liczba zwierząt w schronisku a rośnie świadomość wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dotycząca odpowiedzialności za losy hodowanych zwierząt.

Tekst opracowała: p. U. Ryś-Sowińska