Tydzień Świadomości Dysleksji

„Czy moje dziecko ma dysleksję?

Szanowni Rodzice, od 26 do 30 października obchodzimy w naszej szkole  Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem: „Dysleksja inspiruje do (nie)zwykłych działań”.

W związku z tym proponuję Państwu zapoznanie się z poradnikiem „Jestem rodzicem dziecka z dysleksją” opracowanego przez Martę Badowską, który możecie Państwo pobrać ze strony: ortograffiti.pl.

W publikacji tej znajdziecie Państwo odpowiedzi na poniższe pytania:

Co to jest dysleksja rozwojowa?

Czy moje dziecko ma dysleksję?

Jak pracować z dzieckiem w domu?

Jaki styl uczenia preferuje moje dziecko?

Poradnik zawiera również praktyczne wskazówki i ćwiczenia dla poszczególnych stylów uczenia się, oparte na Metodzie Ortograffitti, która jest stosowana w naszej szkole podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. O  metodzie  tej informacje znajdziecie Państwo na stronie naszej szkoły.

Zachęcam do lektury.  Sylwia Przybylska – pedagog szkolny, nauczyciel prowadzący zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w oparciu o metodę Ortograffitti