Tydzień Świadomości Dysleksji – START!

wpis w: Aktualności | 0

Z  radością informujemy, że w dniach 23-27.10.2017roku w naszej szkole ponownie obchodzimy Tydzień Świadomości Dysleksji.

W tym roku pod hasłem „Uczeń z dysleksją też czyta książki!”.

W związku z tym, pragniemy poinformować Państwa o zaplanowanych na ten tydzień działaniach.

W klasach 1-3 – w poniedziałek i wtorek uczniowie wspólnie z nauczycielami przekonają się, że „Czytanie da się lubić!”:

– w sposób ciekawy i aktywny będą poznawać literaturę dziecięcą,

– dokonają wyboru „Ulubionej książki klasy…”,

– wykonają zakładkę do książki .

W każdej klasie jedna najciekawsza zakładka do książki  zostanie nagrodzona.

 

W klasach 4-6  – w poniedziałek i wtorek podczas lekcji języka polskiego uczniowie wykonają plakaty i przygotują wypowiedzi ustne związane z tematem „Reklama książki” – praca, która  będzie cieszyć się największym poparciem w klasie zostanie nagrodzona, jednocześnie uczniowie dokonają wyboru „Ulubionej książki klasy…”.

W środę cała szkoła będzie uczestniczyć w akcji „Rzucam wszystko i CZYTAM!”, polegającej na tym, że podczas każdej  lekcji, przynajmniej 5 minut będzie poświęcone czytaniu literatury dziecięcej i młodzieżowej.

W czwartek zadbamy o to, aby wszystkie zapomniane i zakurzone książki w domu zostały „uwolnione”. Podczas akcji „Uwolnij książkę!” każdy uczeń, który przyniesie do szkoły książkę będzie mógł wymienić ją na inną. Zasady akcji zostaną przekazane uczniom przez wychowawców. Proszę pamiętać w tym dniu o przekazaniu dzieciom książki do wymiany.

Ostatni dzień obchodów Tygodnia Świadomości Dysleksji będzie wielkim świętem bajkowych bohaterów! W tym dniu każdy chętny uczeń, jak za pomocą czarodziejskiej różdżki może zmienić się w postać ze swojej ulubionej bajki i poczuć się jak rycerz, czy księżniczka. W tym dniu bajkowe przebrania są bardzo mile widziane.

Ponad to, od poniedziałku do środy zapraszamy wszystkich uczniów do kącików czytelniczych. Podczas trwania przerw obiadowych uczniowie wraz z nauczycielami mogą przenieść się do krainy bajkowej fantazji. Klasy 1-3 zapraszamy do kącika czytelniczego urządzonego w salce rehabilitacyjnej (wejście przez małą salę gimnastyczną), a uczniów klas starszych zachęcamy do udania się na miłe chwile z książką do biblioteki.

Zachęcamy również Państwa do zapoznania się z praktycznymi poradami dotyczącymi pracy z dziećmi, nie tylko z problemem dysleksji, wywieszonymi na parterze (tablica przy wejściu od tarasu), a także skorzystania z artykułów zamieszczonych na stronie naszej szkoły:

Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy tydzień każdy uczeń w naszej szkole spędzi w sposób aktywny i radosny, a przede wszystkim przekona się, że „Czytanie da się lubić!”.

 

 

Organizatorzy.