Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem JESTEŚMY RÓŻNI – JESTEŚMY RAZEM.

Mnemotechniki – sposoby na naukę….

W dniach 25.10-29.10.21r. w naszej szkole obchodzimy Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem JESTEŚMY  RÓŻNI – JESTEŚMY RAZEM.

Klasy 1-3  dzięki bajce terapeutycznej Bratka przeniosą są w tym tygodniu do bajkowej krainy. Dzieci wykonają również pomocne w czytaniu okienka. Podczas zabaw wykorzystujących mnemotechniki będą ćwiczyć pamięć i koncentrację uwagi.  W klasach czekają na naszych najmłodszych uczniów kąciki czytelnicze, w których pojawią się niespodziewani goście z książką. Dzień książkowych bohaterów, który zakończy Tydzień Świadomości Dysleksji to będzie prawdziwe święto ulubionych postaci z bajek, baśni i wierszy, a także  okazja do wspólnej zabawy i integracji zespołów klasowych.

Uczniowie klas 4-8 na lekcjach z wychowawcą dowiedzą się, w jaki sposób organizować sobie czas nauki, jak ćwiczyć mózg i jakie metody stosować, aby zapamiętywać materiał szkolny.

Zachęcamy  Państwa do zapoznania się z przykładowymi kartami ortograficznymi, wierszykami i ćwiczeniami koncentracji uwagi, a także prezentacją dotycząca mnemotechnik. Warto zachęcić i wesprzeć dzieci w przyswajaniu wiedzy w sposób przyjemny i efektywny.

Prezentacja dotycząca mnemotechnik.

Sylwia Przybylska – pedagoga szkolny

Karolina Umińska – psycholog szkolny