Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem JESTEŚMY RÓŻNI – JESTEŚMY RAZEM.

wpis w: Aktualności | 0

Od 25 października w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem JESTEŚMY RÓŻNI – JESTEŚMY RAZEM.
Uczniowie klas młodszych dzięki bajce terapeutycznej Bratka dowiedzieli się dlaczego październik to w naszej szkole miesiąc wyjątkowy. Wykonali także przydatne podczas czytania okienka. W kącikach czytelniczych pojawiali się niespodziewanie  goście, którzy zabierali naszych najmłodszych uczniów do krainy bajek. Uczniowie klas 4-8 na lekcjach z wychowawcą dowiedzieli się, w jaki sposób organizować sobie czas nauki, jak ćwiczyć mózg i jakie metody stosować, aby zapamiętywać materiał szkolny.
Tydzień Świadomości Dysleksji dotarł również do świetlicy szkolnej, gdzie uczestnicy zajęć świetlicowych mieli okazję wziąść udział w zabawach z ortografią, grze terenowej Z ortografią dookoła świata oraz zabawach teatralnych z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai.

Opracowała: Sylwia Przybylska