„PLANETA ZIEMIA – WODA

W dniu 9.12.2014r. uczniowie klasy 6a uczestniczyli w II etapie konkursu przyrodniczego „PLANETA ZIEMIA- WODA”. Jest to konkurs obejmujący szkoły z trzech miast Chorzowa, Świętochłowic i Siemianowic Śląskich.

Uczniowie Zosia G. i Maciek G. uczestniczący w tym etapie,  byli finalistami etapu I, który odbył się w SP 37 w Chorzowie w dniu 25.11.2014r. Zadania na konkursie były o różnej trudności i przedstawione były w formie prezentacji multimedialnej.

Niestety nie udało nam się zająć czołowych miejsc, ale w ostatecznym rozrachunku uzyskaliśmy 6 i 12 miejsce.  Wszyscy uczniowie otrzymali mapy i puzzle o tematyce przyrodniczej.

GRATULUJEMY!!!

                          

                         

„PLANETA ZIEMIA – WODA”

25.11.2014r.- etap miejski

Pod koniec listopada odbył się miejski etap konkursu przyrodniczego pt. „PLANETA ZIEMIA- WODA”.

Nasi uczniowie: Zosia G. (6a), Maciek G.(6a) i Alan W. (5a) rywalizowali z innymi uczniami chorzowskich szkół podstawowych. Zadania były o różnym stopniu trudności.  Nasi uczniowie poradzili sobie z mini bardzo ładnie, gdyż Zosia i Maciek przeszli do etapu rejonowego. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!!!

KONKURS O KRAJACH EUROPEJSKICH- SZKOCJA

W dniu 18.11.2014r. trójka szóstoklasistów rywalizowała z uczniami innych szkół podstawowych w konkursie dotyczącym krajów europejskich- Szkocja organizowanym przez SP 24 z Chorzowa.

Uczniowie klasy 6a- Maciek G., Bartosz S., Paweł W. zmagali się najpierw z pytaniami o różnej trudności z zakresu wiedzy o Szkocji.

Następnie wykonywali i prezentowali pracę plastyczną pt. „Nowa opowieść o Nessi”.

W rezultacie otrzymali VII miejsce! GRATULUJEMY!!!

                  

                 


 

Powrót do Turystyka