Szkolny Konkurs Ortograficzny

wpis w: Aktualności | 0

W dniu 18.01.2018 odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W tym dniu, o godzinie 15.00, w sali 24, spotkały się trzyosobowe reprezentacje klas, by zmierzyć się w ortograficznych zmaganiach. Konkursowi przewodziło jury, w którym zasiadły panie Barbara Ochmann i Anita Kowalczyk.

Drużyny zmierzyły swe siły w różnych konkurencjach: tradycyjnym dyktandzie czy ortograficznej krzyżówce. Trzeba było wykazać się również znajomością reguł ortograficznych oraz słowników. W scenkach dramowych uczestnicy prezentowali znane przysłowia
z trudnościami ortograficznymi.

Po bardzo wyrównanej walce, zwycięską okazała się drużyna klasy 5b. Na drugim miejscu uplasowała się dziewczęca drużyna klasy 6a,
a w dogrywce o trzecie miejsce klasa 5a pokonała kolegów z 6b.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Nauczycielki języka polskiego

Tekst opracowała p. Barbara Furmańska