Szkolne Koło Wolontariatu

Od października wznowiliśmy działalność Szkolnego Koła Wolontariatu. W tym roku realizujemy także innowację pedagogiczną „Dobroczyńcy z SP 12”. Na spotkaniu organizacyjnym określiliśmy kierunki naszej pracy w nowym roku szkolnym. Cieszymy się, że do naszej zgranej paczki dołączyli nowi wolontariusze. Dwa kolejne spotkania poświęciliśmy integracji zespołu i szkoleniu z komunikacji, która jest ważna dla dobrej współpracy przy realizacji projektów.

Zapraszamy do włączenia się w zbiórkę okularów dla potrzebujących. Dzięki inicjatywie Fundacji Ziko dla Zdrowia ruszyła zbiórka używanych okularów, które trafią do osób potrzebujących. Dołącz do akcji – przekaż swoje stare okulary, których już nie potrzebujesz!

Na zbiórkę można przynosić zarówno okulary przeciwsłoneczne, jak i korekcyjne dla dorosłych oraz dla dzieci. Nie muszą one być w stanie idealnym – optycy w salonie zadbają o to, aby dokonać drobnych napraw, określić wartość szkieł korekcyjnych oraz odpowiednio przygotować je do przekazania organizacjom i instytucjom pomocowym.

Pozyskane w ramach zbiórki okulary dziecięce trafią do przedszkola integracyjnego dla dzieci z dysfunkcją wzroku zaś okulary dla osób dorosłych będą służyć Afrykańczykom, którymi zajmują się polskie organizacje misyjne.

Okulary można przynosić do końca listopada – w sali 11 znajduje się karton Szkolnego Koła Wolontariatu, w którym można je zostawić. Pamiętajcie, by wpisać się na listę.

Dobro CzyńMY!

Tekst opracowała: p. Anna Sendra-Kempny