Światowy Dzień Zwierząt

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. W religii chrześcijańskiej jest to dzień  wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, uznawanego za patrona zwierząt i środowiska.

Światowy Dzień Zwierząt ustanowiono w 1931 r. na konwencji ekologicznej we Florencji. Rozpoczyna on Światowy Tydzień Zwierząt, podczas którego prowadzone są akcje mające wpłynąć na świadomość ludzi w kontekście relacji ze zwierzętami. W Polsce Światowy Dzień Zwierząt obchodzimy od 1993 r.
Podczas wydarzeń organizowanych z tej okazji zwraca się uwagę społeczeństwa na wiele aspektów dotyczących życia zwierząt, m. in. los bezdomnych zwierząt oraz ich traktowanie, warunki bytowe w schroniskach, dbałość o sterylizację bezdomnych zwierząt oraz nielegalne hodowle psów szkolonych do walk. Szczególnie zachęca się do adopcji.

Wszystkim czworonogom i innym milusińskim życzymy z tej okazji wspaniałej opieki ludzkich przyjaciół.

Galeria naszych MILUIŚIŃSKICH.