Światowy Dzień Zdrowia

wpis w: Aktualności | 0

W 23 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowia. Na ten dzień organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje, które miały na celu uzmysłowić nam potrzebę ochrony zdrowia i powagę tego zagadnienia. Na lekcjach z wychowawcą wszyscy uczniowie zapoznali się z prezentacją multimedialną dotyczącą takich tematów jak zasady zdrowego żywienia, rola sportu w życiu czy wpływ hałasu na nasz słuch. Na przerwach zarówno uczniowie jak i nauczyciele mogli zmierzyć poziom hałasu na korytarzu szkolnym i skorzystać ze specjalnych słuchawek wygłuszających. Szkołę zdobiły w tym dniu plakaty, z których można było wyczytać wiele interesujących ciekawostek na temat zdrowia, profilaktyki zdrowotnej i czynników mających negatywny wpływa na nasze samopoczucie.

Tekst opracowała: p. D. Panfil